Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj: Polityka Prywatności

Biuletyn FacebookDziałania na rzecz osób niepełnosprawnych

Biblioteki dzielnicy Śródmieście prowadzą działania o charakterze kulturalno-edukacyjnym mające na celu aktywizację seniorów, ludzi chorych oraz niepełnosprawnych. Podejmowane inicjatywy mają ułatwić dostęp zarówno do oferty czytelniczej jak i kulturalno-oświatowej. Cztery z pośród wszystkich naszych placówek są w pełni przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych (lokale posiadają podjazdy dla wózków inwalidzkich a ich wnętrza pozbawione są barier architektonicznych).

  • Dział Gromadzenia. Opracowania, Udostępniania i Informacji - ul. A. Struga 14, tel. 42 637 33 06,
  • Filia Nr 2 - ul. Sienkiewicza 67, tel. 42 684 93 91,
  • Filia Nr 5 - ul. Wschodnia 42, tel. 42 632 40 77,
  • Filia Nr 7 - ul. Lumumby 12, tel. 42 678 10 14.

Wszystkie placówki udostępniają osobom słabowidzącym książki pisane dużą czcionką oraz audiobooki.

Filia Nr 12 działająca przy Szpitalu im. Norberta Barlickiego ul. Kopcińskiego 2 dostarcza książki chorym pacjentom do sal szpitalnych.

Od lat śródmiejskie filie biblioteczne prowadzą akcję "Księgonoszy" w ramach której dostarczają materiały biblioteczne do mieszkań osób chorych i niepełnosprawnych.

 

Nasze Katalogi

Moduł on-line zbiorów bibliotek śródmiejskich jest dostępny pod adresem www.mbps.provps.pl.

Dokładne informacje na temat obsługi systemu można znaleźć w zakładce Wprowadzenie.

Blogi

Stworzone przez filie biblioteczne blogi to miejsce, w którym dzielimy się z użytkownikami aktualnymi wydarzeniami.

Zapraszamy do odwiedzin...

Internet

Zapraszamy do skorzystania w naszych placówkach z bezpłatnego dostępu do internetu.

więcej...

Fundacja Orange

Biblioteka w latach 2010-2015 brała udział w programie "Orange dla Bibliotek". Koszty korzystania z Internetu pokrywała Fundacja.

Regał Nowości

Zobacz co nowego w naszych księgozbiorach. Polecamy, warto przeczytać.

Bądź na bieżąco...

Przetarg

Urząd Miasta w Łodzi ogłasza przetarg na "Przebudowę i rozbudowę budynków filii bibliotecznej nr 14 i nr 25 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź Bałuty". Szczegóły są dostępne tutaj.

Szukaj

Łódź Stolicą....

OBCHODY ROKU AWANGARDY – ŁÓDŹ STOLICĄ AWANGARDY

W 2017 roku obchodzimy stulecie awangardy w Polsce. Inicjatorami są Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Sztuki w Łodzi. Obchody odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy oraz pod auspicjami Polskiego Komitet ds. UNESCO. My zapraszamy na wydarzenia odbywające się w Łodzi – stolicy awangardy. Czytaj więcej... w zakłądce Aktualności.

Zaproponuj Zakup

Poleć nam tytuł książki, którą chciałbyś przeczytać...

Czytaj dalej...

Komunikaty

  • Z powodu trwających prac rewitalizacyjnych budynku przy ul. Ogrodowej 24 nieczynne do odwołania będą mieszczące się tam dwie placówki MBP Łódź-Śródmieście: Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Nr 8 dla Dorosłych.
  • Zwrotu wypożyczonych pozycji można dokonać w każdej z filii bibliotek śródmiejskich. Za zaistniałą sytuację przepraszamy i jednocześnie polecamy korzystanie ze zbiorów innych naszych placówek.

Galeria

image020.jpg