Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj: Polityka Prywatności

Biuletyn FacebookDziałania na rzecz osób niepełnosprawnych

Inne

Urodziny Łodzi

Świętujemy urodziny Łodzi.

Proponujemy :

Dużą imprezę plenerową w formie pikniku  na podwórku, gdzie jest zlokalizowana główna siedziba biblioteki (ul. A. Struga 14). Program będzie skierowany zarówno do dzieci i młodzieży. Przez swoje działania planujemy zachęcić młodych  mieszkańców Łodzi do odwiedzania bibliotek, czytania książek i aktywnego udziału w kulturze oraz kreatywnego spędzania wolnego czasu.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE :
PIKNIK BIBLIOTECZNY NA STRUGA  – impreza plenerowa adresowana do dzieci i  młodzieży organizowana w ramach Urodzin Łodzi
Termin : 28 lipca 2017 r. (piątek),  godz. 12.00 – 16.00
Miejsce : podwórko przy ul. A. Struga 14
Organizator : Miejska Biblioteka Publiczna Łódź – Śródmieście im. Andrzeja Struga
Program :
1.    Gry i zabawy podwórkowe
2.    Bajkowa  Łódź i nie tylko -  quiz
3.    Podwórko pełne zabaw – animacje dla dzieci  (wspólne śpiewanie z dziećmi podczas układów tanecznych, puszczanie baniek mydlanych, skręcanie baloników,  zabawy ruchowe, konkursy zręcznościowe, szczudlarz )  godz. 12.00 – 15.00
4.    Kreatywne podwórko – zajęcia plastyczne dla dzieci
5.    Mój przyjaciel pies – warsztaty empatyczne z psem (Fundacja Świat z 4) o godz. 14.30
6.    Zostań strażakiem – spotkanie ze strażakami planujemy o godz. 15.15
7.    Galeria  prac plastycznych Łódź w oczach dziecka

Ankieta

Decyduj o przyszłości bibliotek łódzkich dla siebie i następnych pokoleń!
Weź udział w ogólnołódzkiej ankiecie adresowanej do mieszkańców miasta. Autorem ankiety jest Katedra Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego.
Jej wypełnienie jest możliwe tutaj
[http://survey.uni.lodz.pl/bibliologia/index.php/987791?lang=pl].
Dziękujemy za Państwa opinię!

Przedstawienie

"Zakręcony Kopciuszek dla dorosłych" to tytuł zabawnej interpretacji baśni Braci Grimm w wykonaniu Grupy Teatralnej "MOC-HERY". Zaprasza Filia Nr 2, ul. Sienkiewicza 67, w czwartek, 25 maja o godz. 11:30.

Koncert

IV Łódzkie Senioralia to okazja do spotkania się na koncercie Zespołu "Con Amore" w Filii Nr 9. Zapraszamy w dniu 23 maja o godz. 17-tej.

Koncert

Na koncert muzyczny znanej łódzkiej piosenkarki Danieli Zabłockiej i jej francuskiego gościa zaprasza Filia Nr 2. Artyści wykonają standardy muzyki amerykańskiej i francuskiej.

Koncert

Filia Nr 9 w dniu 17.05 o godz. 10:30 gościła będzie Zespoły Seniorów z Domów Dziennego Pobytu, które zapraszają na koncert piosenek kabaretowych. Spotkanie poprowadzi aktorka, Anna Grażyna Suchocka. Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty plastyczne

Filia Nr 11, ul. Próchnika 7 zaprasza w dniu 15.05.2017 r. o godz. 13-tej na zajęcia, podczas których każdy uczestnik będzie mógł zaprojektować i wykonać motyle, wykorzystując różnorodne materiały i techniki. Wszystko to pod okiem Pani Anny Szymańskiej-Zając, pedagoga rozwoju i aktywizacji.

 

Światowy Dzień Książki...

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, święto promujące czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Dziś tj. 24 kwietnia w Parku Sienkiewicza odbędzie "Wiec ludzi i książek" , podczas którego swoje "pięć minut" będzie miała również nasza placówka. Przedstawimy : kalambury do wierszy Jana Brzechwy, prezentację liter do wiersza "Abecadło" Juliana Tuwima, inscenizację wiersza "Rzepka" Juliana Tuwima oraz zagadki literackie.

Serdecznie zapraszamy od godziny 13-tej.

 

Wykład

Nasze Katalogi

Moduł on-line zbiorów bibliotek śródmiejskich jest dostępny pod adresem www.mbps.provps.pl.

Dokładne informacje na temat obsługi systemu można znaleźć w zakładce Wprowadzenie.

Blogi

Stworzone przez filie biblioteczne blogi to miejsce, w którym dzielimy się z użytkownikami aktualnymi wydarzeniami.

Zapraszamy do odwiedzin...

Internet

Zapraszamy do skorzystania w naszych placówkach z bezpłatnego dostępu do internetu.

więcej...

Fundacja Orange

Biblioteka w latach 2010-2015 brała udział w programie "Orange dla Bibliotek". Koszty korzystania z Internetu pokrywała Fundacja.

Regał Nowości

Zobacz co nowego w naszych księgozbiorach. Polecamy, warto przeczytać.

Bądź na bieżąco...

Szukaj

Łódź Stolicą....

OBCHODY ROKU AWANGARDY – ŁÓDŹ STOLICĄ AWANGARDY

W 2017 roku obchodzimy stulecie awangardy w Polsce. Inicjatorami są Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Sztuki w Łodzi. Obchody odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy oraz pod auspicjami Polskiego Komitet ds. UNESCO. My zapraszamy na wydarzenia odbywające się w Łodzi – stolicy awangardy. Czytaj więcej... w zakłądce Aktualności.

Zaproponuj Zakup

Poleć nam tytuł książki, którą chciałbyś przeczytać...

Czytaj dalej...

Komunikaty

  • Zmiany godzin prac bibliotek śródmiejskich w miesiącach lipiec-sierpień. Patrz zakładka  "O Nas".
  • Informujemy, iż wszystkie biblioteki śródmiejskie w dniu 16 czerwca / piątek / będą pracowały w godz. 9:00-17:00.
  • Z powodu trwających prac rewitalizacyjnych budynku przy ul. Ogrodowej 24 nieczynne do odwołania będą mieszczące się tam dwie placówki MBP Łódź-Śródmieście: Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Nr 8 dla Dorosłych.
  • Zwrotu wypożyczonych pozycji można dokonać w każdej z filii bibliotek śródmiejskich. Za zaistniałą sytuację przepraszamy i jednocześnie polecamy korzystanie ze zbiorów innych naszych placówek.

Galeria

image016.jpg