Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj: Polityka Prywatności

Biuletyn FacebookDziałania na rzecz osób niepełnosprawnych

"Śladami awangardy łódzkiej"  w dniu 8.05 2017 r. podążyła Filia Nr 3, ul. Rewolucji 1905 r. 84. Kompozycje przestrzenne Katarzyny Kobro były zajęciami z udziałem podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielczych Zakładach Chemicznych "Moros".

W dniu 9.05.2017 r.   "Rozważali o awangardzie nie tylko w literaturze"   członkowie  Grupy Literackiej "Centauro".

Filia Nr 2, ul. Sienkiewicza 67 zaprosiła Panią Violettę Wiernicką, która opowiedziała o tragicznym życiu żony Władysława Strzemińskiego- "Matce polskiej awangardy". Spotkanie odbyło się 19.05. 2017 r.

12.10.2017 r. w Filii Nr 5, ul. Wschodnia 42 odbyły się warsztaty młodzieży zatytułowane "Awangardowe podwórko". Poprowadził je dr Piotr Krzyżanowski. Uczestnicy wzięli udział w zabawie z "alfabetem Strzemińskiego" oraz zmierzyli się z twórczością Katarzyny Kobro, odwzorowując jedno z jej dzieł.

Dzień później pracownicy biblioteki zorganizowali wycieczkę do Ms2. Przewodnikiem w awangardowym stylu była Pani Marta Wlazeł.

"Czy to już awangarda ?" - taki tytuł nosiła wystawa fotografii i prac plastycznych wykonanych przez uczestników warsztatów w Pałacu Młodzieży, Widzewskich Domach Kultury oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Młodzi twórcy pracowali pod kierunkiem nauczycieli Jolanty Proszak, Joanny Proszak oraz Piotra Janika. Organizaterm tego wydarzenia była Filia Nr 9, ul. Brzeźna 10

"Bądź jak Picasso ! " - zachęcała Filia Nr 10, ul. Brzeźna 10, która zaprosiła uczniów okolicznych szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło 30 października. Towarzyszyła mu przygotowana przez pracowników multimedialna prezentacja przybliżająca postać Pabla Picassa oraz techniki jakimi się posługiwał w swojej twórczości.

 

 

 

 

Nasze Katalogi

Moduł on-line zbiorów bibliotek śródmiejskich jest dostępny pod adresem www.mbps.provps.pl.

Dokładne informacje na temat obsługi systemu można znaleźć w zakładce Wprowadzenie.

Blogi

Stworzone przez filie biblioteczne blogi to miejsce, w którym dzielimy się z użytkownikami aktualnymi wydarzeniami.

Zapraszamy do odwiedzin...

Internet

Zapraszamy do skorzystania w naszych placówkach z bezpłatnego dostępu do internetu.

więcej...

Fundacja Orange

Biblioteka w latach 2010-2015 brała udział w programie "Orange dla Bibliotek". Koszty korzystania z Internetu pokrywała Fundacja.

Regał Nowości

Zobacz co nowego w naszych księgozbiorach. Polecamy, warto przeczytać.

Bądź na bieżąco...

Szukaj

Łódź Stolicą....

OBCHODY ROKU AWANGARDY – ŁÓDŹ STOLICĄ AWANGARDY

W 2017 roku obchodzimy stulecie awangardy w Polsce. Inicjatorami są Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Sztuki w Łodzi. Obchody odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy oraz pod auspicjami Polskiego Komitet ds. UNESCO. My zapraszamy na wydarzenia odbywające się w Łodzi – stolicy awangardy. Czytaj więcej... w zakłądce Aktualności.

Zaproponuj Zakup

Poleć nam tytuł książki, którą chciałbyś przeczytać...

Czytaj dalej...

Komunikaty

  • Dnia 22 grudnia (piątek) biblioteki śródmiejskie będą zamknięte.
  • Z powodu trwających prac rewitalizacyjnych budynku przy ul. Ogrodowej 24 nieczynne do odwołania będą mieszczące się tam dwie placówki MBP Łódź-Śródmieście: Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Nr 8 dla Dorosłych.
  • Zwrotu wypożyczonych pozycji można dokonać w każdej z filii bibliotek śródmiejskich. Za zaistniałą sytuację przepraszamy i jednocześnie polecamy korzystanie ze zbiorów innych naszych placówek.

Galeria

image011.jpg