Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj: Polityka Prywatności

Biuletyn FacebookDziałania na rzecz osób niepełnosprawnych

Prelekcje

Prelekcja

Wykład na temat architektury, historii oraz kultury Czech poprowadzi Pan Jerzy Zajkowski. Poznamy ciekawe, aczkolwiek mniej znane miejsca stolicy ze wszystkimi jej osobliwościami oraz praskie historie wielu wybitnych postaci.

Zapraszamy.

Dymy nad Auschwitz

W czwartek 25 lutego 2016 r. o godz. 11:00 w Filii Nr 2 dla Dorosłych mieszczącej się przy ul. Sienkiewicza 67 odbędzie się  prelekcja pana Piotra Firkowskiego pt. "Dymy nad Auschwitz" oraz projekcja filmu dokumentalnego "Dzień jak co dzień", w którym przewodnikiem po obozie koncentracyjnym jest były więzień - pan Mirosław Firkowski, ojciec prelegenta.

Zapraszamy - wstęp wolny

Prelekcja

Prelekcja

Filia Nr 8, ul. Ogrodowa 24 serdecznie zaprasza na ;
Multimedialną prelekcję pod tytułem "Poznajmy Skandynawię", którą poprowadzi Pani Ewa Adamkiewicz, Prezes Towarzystwa Aktywizacji Kreatywnej. Prelekcja odbędzie się 27 maja o godzinie 17:00.

Nasze Katalogi

Moduł on-line zbiorów bibliotek śródmiejskich jest dostępny pod adresem www.mbps.provps.pl.

Dokładne informacje na temat obsługi systemu można znaleźć w zakładce Wprowadzenie.

Blogi

Stworzone przez filie biblioteczne blogi to miejsce, w którym dzielimy się z użytkownikami aktualnymi wydarzeniami.

Zapraszamy do odwiedzin...

Internet

Zapraszamy do skorzystania w naszych placówkach z bezpłatnego dostępu do internetu.

więcej...

Fundacja Orange

Biblioteka w latach 2010-2015 brała udział w programie "Orange dla Bibliotek". Koszty korzystania z Internetu pokrywała Fundacja.

Regał Nowości

Zobacz co nowego w naszych księgozbiorach. Polecamy, warto przeczytać.

Bądź na bieżąco...

Szukaj

Łódź Stolicą....

OBCHODY ROKU AWANGARDY – ŁÓDŹ STOLICĄ AWANGARDY

W 2017 roku obchodzimy stulecie awangardy w Polsce. Inicjatorami są Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Sztuki w Łodzi. Obchody odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy oraz pod auspicjami Polskiego Komitet ds. UNESCO. My zapraszamy na wydarzenia odbywające się w Łodzi – stolicy awangardy. Czytaj więcej... w zakłądce Aktualności.

Zaproponuj Zakup

Poleć nam tytuł książki, którą chciałbyś przeczytać...

Czytaj dalej...

Komunikaty

  • Dnia 22 grudnia (piątek) biblioteki śródmiejskie będą zamknięte.
  • Z powodu trwających prac rewitalizacyjnych budynku przy ul. Ogrodowej 24 nieczynne do odwołania będą mieszczące się tam dwie placówki MBP Łódź-Śródmieście: Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Nr 8 dla Dorosłych.
  • Zwrotu wypożyczonych pozycji można dokonać w każdej z filii bibliotek śródmiejskich. Za zaistniałą sytuację przepraszamy i jednocześnie polecamy korzystanie ze zbiorów innych naszych placówek.

Galeria

image011.jpg