Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj: Polityka Prywatności

Biuletyn FacebookDziałania na rzecz osób niepełnosprawnych

Spotkania

Spotkanie

Spotkanie autorskie


Historia cenzury w PRL. Kim byli cenzorzy? Co poddawano cenzurze?
Na te i wiele innych pytań odpowie Błażej Torański, dziennikarz i publicysta, autor książki „Knebel. Cenzura w PRL-u”.

Spotkanie autorskie

 

„Dziennikarz między prawdą a kłamstwem” - spotkanie autorskie z Januszem Janystem, dziennikarzem, krytykiem, pedagogiem.

Zapraszamy 23 listopada o godz. 10-tej do Filii Nr 9 ul. Brzeźna 10 na gorącą dyskusję z autorem.

 

Spotkanie

 Serdecznie zapraszamy na wieczór poetycko—muzyczny.

„Dialogi barbarzyńców?”.  Autor i wykonawca Janusz Dziubiński, akompaniament muzyczny Leszek Gortat.

Spotkanie autorskie

Dorota Ocińska urodziła się i mieszka w Łodzi, gdzie zdobyła wykształcenie ekonomiczne na Uniwersytecie Łódzkim.
Zadebiutowała wierszami zamieszczonymi w antologii „Wszystkie drogi do jednego serca” (Lubaczów 2013). W tym samym roku ukazał się jej tomik poezji „Uśpieni” (Łódź 2013). Autorka publikuje na wielu poetyckich portalach internetowych pod pseudonimem artystycznym Dorota Karin.
Na spotkaniu zaprezentowany zostanie zbiór wierszy „Dziewczyna w berecie”, w którym autorka podejmuje próbę zmierzenia się z absurdami jakie niesie codzienność.
Spotkanie poprowadzi Hanna Prosnak. Nie zabraknie również oprawy muzycznej – w wykonaniu Pawła Ciesielskiego.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z poezją Doroty Karin – Ocińskiej!

Spotkanie

„Mieczysław Zyner - poeta” to  wieczór poetycki z Grupą Literacką  "Centauro", który odbędzie się 14.11.2017 r. o godz. 17-tej w Filii Nr 6, ul. Narutowicza 91a.  Poprowadzi je Pan Henryk Zasławski, w imieniu którego serdecznie zapraszamy.

Spotkanie


 

DKK - Spotkanie autorskie

"Piszę dla przyjemności " jak sama mówi. Tym samym sprawia przyjemność innym. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z gdańską pisarką, honorowym konsulem Wielkiej Brytanii , autorką takich książek jak  :"3 razy R", "Bratnie dusze", "Czas zamknięty", "Deklinacja męska/żeńska", "Odmiana przez przypadki", "Dobre geny" i innych.

DKK - Spotkanie autorskie

Spotkanie odbywa się w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego przez Instytut Książki Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
Grażyna Jeromin-Gałuszka urodziła się i mieszka w Sosnowicy, małej wsi niedaleko Radomia. Studiowała bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię w PWSFTiT w Łodzi, co zaowocowało krótką przygodą z filmem. Prowadzi księgarnię w Radomiu, a dla relaksu zajmuje się niewielkim gospodarstwem. Jest autorką dziesięciu bardzo dobrze ocenianych przez czytelniczki książek. Między innymi „Magnolia”, „Długie lato w Magnolii”, „Nie zostawiaj mnie”, „Kobiety z Czerwonych bagien”, „Złoty sen”. Jej debiutancka powieść „Złote nietoperze” otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim „Kolory życia”.

Nasze Katalogi

Moduł on-line zbiorów bibliotek śródmiejskich jest dostępny pod adresem www.mbps.provps.pl.

Dokładne informacje na temat obsługi systemu można znaleźć w zakładce Wprowadzenie.

Blogi

Stworzone przez filie biblioteczne blogi to miejsce, w którym dzielimy się z użytkownikami aktualnymi wydarzeniami.

Zapraszamy do odwiedzin...

Internet

Zapraszamy do skorzystania w naszych placówkach z bezpłatnego dostępu do internetu.

więcej...

Fundacja Orange

Biblioteka w latach 2010-2015 brała udział w programie "Orange dla Bibliotek". Koszty korzystania z Internetu pokrywała Fundacja.

Regał Nowości

Zobacz co nowego w naszych księgozbiorach. Polecamy, warto przeczytać.

Bądź na bieżąco...

Szukaj

Łódź Stolicą....

OBCHODY ROKU AWANGARDY – ŁÓDŹ STOLICĄ AWANGARDY

W 2017 roku obchodzimy stulecie awangardy w Polsce. Inicjatorami są Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Sztuki w Łodzi. Obchody odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy oraz pod auspicjami Polskiego Komitet ds. UNESCO. My zapraszamy na wydarzenia odbywające się w Łodzi – stolicy awangardy. Czytaj więcej... w zakłądce Aktualności.

Zaproponuj Zakup

Poleć nam tytuł książki, którą chciałbyś przeczytać...

Czytaj dalej...

Komunikaty

  • Dnia 22 grudnia (piątek) biblioteki śródmiejskie będą zamknięte.
  • Z powodu trwających prac rewitalizacyjnych budynku przy ul. Ogrodowej 24 nieczynne do odwołania będą mieszczące się tam dwie placówki MBP Łódź-Śródmieście: Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Nr 8 dla Dorosłych.
  • Zwrotu wypożyczonych pozycji można dokonać w każdej z filii bibliotek śródmiejskich. Za zaistniałą sytuację przepraszamy i jednocześnie polecamy korzystanie ze zbiorów innych naszych placówek.

Galeria

image006.jpg