Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj: Polityka Prywatności

Biuletyn FacebookDziałania na rzecz osób niepełnosprawnych

Spotkania

Spotkanie autorskie

2.06.2017 tj. w piątek zapraszamy do Filii Nr 6, ul. Narutowicza 91a na spotkanie z Grupą Literacką "Centauro".
O godz. 17-tej odbędzie się  mini prezentacje tekstów literackich Grupy, zaś o godz 17:15 spotkanie autorskie Urszuli Kowalskiej "Z Łodzią mi do twarzy" i Elżbiety Szaniawskiej "Encyklopedyjka leśna"
Wstęp wolny.

Spotkanie autorskie

Na spotkanie z krakowskim poetą, śpiewakiem, autorem wierszy o kotach Panem Franciszkiem Janem Klimkiem zaprasza w dniu 26-go maja o godz. 15-tej Filia Nr 2, ul. Sienkiewicza. 67. Poprowadzi je również krakowski poeta Pan Jan Pawlicki.

DKK - Spotkanie z tytułem

Dyskusyjny Klub Książki przy Filii Nr 9, ul. Brzeźna 10 zaprasza na rozmowę o książce pt. "Podróż długa i dziwna : drugie odkrywanie Nowego Świata". Spotkanie odbędzie się 25 maja o godz. 16-tej.

Spotkanie

Na półmetku Łódzkich Senioraliów zapraszamy na wykład psychologa, specjalisty psychologii klinicznej i psychoterapeuty.  Zapytamy "Czy temperament się starzeje i dlaczego starych drzew się się nie przesadza ?" . Odpowie Pan Krzysztof Kuraś. Zapraszamy w dniu 23 maja o godz. 13-tej do Filii Nr 7.

Spotkanie autorskie

"Katarzyna Kobro-tragiczna matka polskiej awangardy" to tytuł spotkania z łódzką pisarką i dziennikarką Violettą Wiernicką, która opowie o życiu i twórczości znakomitej polskiej rzeźbiarki, żony Władysława Strzemińskiego.

Spotkanie organizowane w ramach cyklu imprez "Łódź Stolicą Awangardy". Zaprasza Filia Nr 2, 19.05 o godz. 11-tej.

Spotkanie

18 maja o godz. 17:30 w Filii Nr 7 wykład o dziejach swojej rodziny wygłosi prof. Andrzej de Lazari. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu "Historia w bibliotece

zatytułowane  : "Z Karasubazaru do Łodzi. Jak weneckie de Lazari przywędrowało przez Zakynhos, Krym i Rosję do Łodzi." Zapraszamy.

 

 

Spotkanie

Filia Nr 6 zaprasza w dniu 17.05 o godz. 17-tej na prelekcję Pana Piotra Machlańskiego zatytułowaną "Związek Józefa Piłsudskiego z Łodzią".

Spotkanie

W imieniu Grupy Literackiej "Centauro" serdecznie zapraszamy

Nasze Katalogi

Moduł on-line zbiorów bibliotek śródmiejskich jest dostępny pod adresem www.mbps.provps.pl.

Dokładne informacje na temat obsługi systemu można znaleźć w zakładce Wprowadzenie.

Blogi

Stworzone przez filie biblioteczne blogi to miejsce, w którym dzielimy się z użytkownikami aktualnymi wydarzeniami.

Zapraszamy do odwiedzin...

Internet

Zapraszamy do skorzystania w naszych placówkach z bezpłatnego dostępu do internetu.

więcej...

Fundacja Orange

Biblioteka w latach 2010-2015 brała udział w programie "Orange dla Bibliotek". Koszty korzystania z Internetu pokrywała Fundacja.

Regał Nowości

Zobacz co nowego w naszych księgozbiorach. Polecamy, warto przeczytać.

Bądź na bieżąco...

Szukaj

Łódź Stolicą....

OBCHODY ROKU AWANGARDY – ŁÓDŹ STOLICĄ AWANGARDY

W 2017 roku obchodzimy stulecie awangardy w Polsce. Inicjatorami są Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Sztuki w Łodzi. Obchody odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy oraz pod auspicjami Polskiego Komitet ds. UNESCO. My zapraszamy na wydarzenia odbywające się w Łodzi – stolicy awangardy. Czytaj więcej... w zakłądce Aktualności.

Zaproponuj Zakup

Poleć nam tytuł książki, którą chciałbyś przeczytać...

Czytaj dalej...

Komunikaty

  • Zmiany godzin prac bibliotek śródmiejskich w miesiącach lipiec-sierpień. Patrz zakładka  "O Nas".
  • Informujemy, iż wszystkie biblioteki śródmiejskie w dniu 16 czerwca / piątek / będą pracowały w godz. 9:00-17:00.
  • Z powodu trwających prac rewitalizacyjnych budynku przy ul. Ogrodowej 24 nieczynne do odwołania będą mieszczące się tam dwie placówki MBP Łódź-Śródmieście: Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Nr 8 dla Dorosłych.
  • Zwrotu wypożyczonych pozycji można dokonać w każdej z filii bibliotek śródmiejskich. Za zaistniałą sytuację przepraszamy i jednocześnie polecamy korzystanie ze zbiorów innych naszych placówek.

Galeria

image004.jpg