Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj: Polityka Prywatności

Biuletyn FacebookDziałania na rzecz osób niepełnosprawnych

Wystawy

Wystawa

 Dział Gromadzenia, Opracowania, Udostępniania i Informacji zaprasza na wystawę przedmiotów użytkowych zdobionych technika decoupage, autorstwa Doroty Owsińskiej.

Wystawę oglądać można do 13 grudnia, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki.

Wystawa

Serdecznie zapraszamy na wystawę koronek stworzonych w technice klockowej.
Na wystawie prezentujemy twórczość Jolanty Kałużnej, Marii Konopackiej oraz Jolanty Połomskiej.
Różnorodne wzory delikatnych ażurowych koronek będzie można obejrzeć w bibliotece do końca listopada.

Wystawa

„Podróże dalekie i bliskie” to wystawa fotografii, na której swoje prace zaprezentują: Izabela Klimek, Małgosia Matusiak, Kinga Pawłowska, Franek Kozakiewicz, Piotr Rutkiewicz, Patryk Szczygielski, Grzegorz Woźniak.
W listopadzie zaprasza Filia Nr 9 dla Dorosłych ul. Brzeźna 10.

Wystawa

Dział Gromadzenia, Opracowania, Udostępniania i Informacji serdecznie zaprasza na wystawę zatytułowaną "Wesele na patyku. Motywy weselne w Teatrze Lalek", nawiązującą do tegorocznej edycji Narodowego Czytania "Wesela"
Stanisława Wyspiańskiego.
Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Można ją oglądać do końca września od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki.

Wernisaż

Serdecznie zapraszam 5 września br. (wtorek) na wernisaż wystawy prac malowanych kawą pt. "Łódź płynąca kawą".

Na wystawie zaprezentowane zostaną najnowsze moje prace o tematyce łódzkiej - znane, zabytkowe, ale i współczesne obiekty architektury Łodzi. Prace pierwszy raz pokazywane były w Starym Kinie w Łodzi (w lutym br. - cały cykl), MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie czy Cafe Bar Poczekalnia w Łodzi a część z nich można było zobaczyć w Warszawie na Festiwalu Kawy w kwietniu br.

Wystawa

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na wystawę zatytułowaną Jane Austen – wiecznie żywa.
Celem wystawy zorganizowanej z okazji 200. rocznicy śmierci autorki jest chęć przypomnienia czytelnikom postaci i twórczości autorki.

Wystawa

Prezentujemy pace Pani Matyldy. W tych obrazach widać najlepsze uczucia : miłość, przywiązanie, wierność i ufność. Nie zawiedźmy ich, zwłaszcza w okresie wakacyjnym :-)

Wystawa

Zapraszamy

Wystawa

Zapraszamy na wystawę znanego już wszystkim artystę "malującego inaczej". Pan Mariusz Gosławski w obrazach "wielu wyznań".

Więcej artykułów…

  1. Wystawa
  2. Wernisaż
  3. Wystawa
  4. Wystawa

Podkategorie

Nasze Katalogi

Moduł on-line zbiorów bibliotek śródmiejskich jest dostępny pod adresem www.mbps.provps.pl.

Dokładne informacje na temat obsługi systemu można znaleźć w zakładce Wprowadzenie.

Blogi

Stworzone przez filie biblioteczne blogi to miejsce, w którym dzielimy się z użytkownikami aktualnymi wydarzeniami.

Zapraszamy do odwiedzin...

Internet

Zapraszamy do skorzystania w naszych placówkach z bezpłatnego dostępu do internetu.

więcej...

Fundacja Orange

Biblioteka w latach 2010-2015 brała udział w programie "Orange dla Bibliotek". Koszty korzystania z Internetu pokrywała Fundacja.

Regał Nowości

Zobacz co nowego w naszych księgozbiorach. Polecamy, warto przeczytać.

Bądź na bieżąco...

Szukaj

Łódź Stolicą....

OBCHODY ROKU AWANGARDY – ŁÓDŹ STOLICĄ AWANGARDY

W 2017 roku obchodzimy stulecie awangardy w Polsce. Inicjatorami są Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Sztuki w Łodzi. Obchody odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy oraz pod auspicjami Polskiego Komitet ds. UNESCO. My zapraszamy na wydarzenia odbywające się w Łodzi – stolicy awangardy. Czytaj więcej... w zakłądce Aktualności.

Zaproponuj Zakup

Poleć nam tytuł książki, którą chciałbyś przeczytać...

Czytaj dalej...

Komunikaty

  • Dnia 22 grudnia (piątek) biblioteki śródmiejskie będą zamknięte.
  • Z powodu trwających prac rewitalizacyjnych budynku przy ul. Ogrodowej 24 nieczynne do odwołania będą mieszczące się tam dwie placówki MBP Łódź-Śródmieście: Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Nr 8 dla Dorosłych.
  • Zwrotu wypożyczonych pozycji można dokonać w każdej z filii bibliotek śródmiejskich. Za zaistniałą sytuację przepraszamy i jednocześnie polecamy korzystanie ze zbiorów innych naszych placówek.

Galeria

image004.jpg