Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj: Polityka Prywatności

Biuletyn FacebookDziałania na rzecz osób niepełnosprawnych

Wystawy

Wystawa

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na wystawę zatytułowaną Jane Austen – wiecznie żywa.
Celem wystawy zorganizowanej z okazji 200. rocznicy śmierci autorki jest chęć przypomnienia czytelnikom postaci i twórczości autorki.

Wystawa

Prezentujemy pace Pani Matyldy. W tych obrazach widać najlepsze uczucia : miłość, przywiązanie, wierność i ufność. Nie zawiedźmy ich, zwłaszcza w okresie wakacyjnym :-)

Wystawa

Zapraszamy

Wystawa

Zapraszamy na wystawę znanego już wszystkim artystę "malującego inaczej". Pan Mariusz Gosławski w obrazach "wielu wyznań".

Wystawa

Wystawa obejmuje grafikę i eksponaty prezentujące czarownice, ich atrybuty, stroje, przedmioty codziennego użytku, narzędzia pracy oraz księgi i papirusy z "zaklęciami" pochodzące z prywatnej kolekcji autora. Zapraszamy do oglądania w godzinach pracy biblioteki.Wernisaż

W imieniu autorki serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na uroczysty wernisaż uświetniający otwarcie wystawy "Malarstwo".

Wystawa

Dział Gromadzenia, Opracowania, Udostępniania i Informacji proponuje w maju wystawę prac zatytułowaną MALARSTWO autorstwa Grażyny Pastusiak – malarki-amatorki, uczestniczki warsztatów plastycznych prowadzonych pod kierunkiem uznanej artystki  Alii Üstek (Al Moayad).
Wystawa obejmuje ponad 15 prac o zróżnicowanej tematyce, prezentujących liczne techniki malarskie, m.in.  malarstwo akrylowe, olejne, akwarele, itd. 
Wystawę oglądać można od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy naszej placówki.

Wystawa

 „Para w ruch” – to autorska wystawa Adama Kośli – młodego fotografa-amatora, zafascynowanego tematem kolei i jej historią. Ekspozycja obejmuje 17 barwnych fotografii prezentujących zabytkowe parowozy z XX wieku.
Wystawę można oglądać do końca kwietnia,  od poniedziałku do piątku w Dziale Informacyjno-Bibliograficznym (Czytelnia), w godzinach pracy naszej placówki.

Wystawa

 

CAM01336
CAM01339
CAM01344
CAM01346
CAM01353
CAM01359
CAM01360
CAM01362
CAM01364
CAM01366
CAM01383
CAM01424

Więcej artykułów…

  1. Wystawa
  2. Wystawa
  3. Wernisaż
  4. Wystawa

Podkategorie

Nasze Katalogi

Moduł on-line zbiorów bibliotek śródmiejskich jest dostępny pod adresem www.mbps.provps.pl.

Dokładne informacje na temat obsługi systemu można znaleźć w zakładce Wprowadzenie.

Blogi

Stworzone przez filie biblioteczne blogi to miejsce, w którym dzielimy się z użytkownikami aktualnymi wydarzeniami.

Zapraszamy do odwiedzin...

Internet

Zapraszamy do skorzystania w naszych placówkach z bezpłatnego dostępu do internetu.

więcej...

Fundacja Orange

Biblioteka w latach 2010-2015 brała udział w programie "Orange dla Bibliotek". Koszty korzystania z Internetu pokrywała Fundacja.

Regał Nowości

Zobacz co nowego w naszych księgozbiorach. Polecamy, warto przeczytać.

Bądź na bieżąco...

Szukaj

Łódź Stolicą....

OBCHODY ROKU AWANGARDY – ŁÓDŹ STOLICĄ AWANGARDY

W 2017 roku obchodzimy stulecie awangardy w Polsce. Inicjatorami są Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Sztuki w Łodzi. Obchody odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy oraz pod auspicjami Polskiego Komitet ds. UNESCO. My zapraszamy na wydarzenia odbywające się w Łodzi – stolicy awangardy. Czytaj więcej... w zakłądce Aktualności.

Zaproponuj Zakup

Poleć nam tytuł książki, którą chciałbyś przeczytać...

Czytaj dalej...

Komunikaty

  • Zmiany godzin prac bibliotek śródmiejskich w miesiącach lipiec-sierpień. Patrz zakładka  "O Nas".
  • Informujemy, iż wszystkie biblioteki śródmiejskie w dniu 16 czerwca / piątek / będą pracowały w godz. 9:00-17:00.
  • Z powodu trwających prac rewitalizacyjnych budynku przy ul. Ogrodowej 24 nieczynne do odwołania będą mieszczące się tam dwie placówki MBP Łódź-Śródmieście: Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Nr 8 dla Dorosłych.
  • Zwrotu wypożyczonych pozycji można dokonać w każdej z filii bibliotek śródmiejskich. Za zaistniałą sytuację przepraszamy i jednocześnie polecamy korzystanie ze zbiorów innych naszych placówek.

Galeria

image015.jpg