Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj: Polityka Prywatności

Biuletyn FacebookDziałania na rzecz osób niepełnosprawnych

Dzieci

Wszystkie filie biblioteczne dzielnicy Śródmieście działają na rzecz najmłodszych. Pięć z nich - wykracza poza schemat, są tą:
Filia Nr 1 (obecnie zamknięta), Filia Nr 4, Filia Nr 5, Filia Nr 10 oraz Filia Nr 14. Biblioteki te oferują młodym użytkownikom bogatą gamę działań, stwarzając możliwość zdobywania wiedzy, wspierają procesy uczenia się, czytania oraz promocji książki. Organizują wiele imprez kulturalnych, podczas których dzieci spotykają się na miejscu i uczestniczą w życiu biblioteki. Zachęcamy do odwiedzania blogów tychże.

Lipiec-Sierpień

W miesiącach wakacyjnych naszym najmłodszym czytelnikom proponujemy szereg zajęć świetlicowych. Będą to : zabawy z książką czyli głośne czytanie, zajęcia komputerowe z wykorzystaniem programów multimedialnych i gier edukacyjnych, gry planszowe i ruchowe, zajęcia plastyczne, zabawy integracyjne oraz teatrzyk kamishibai. Wszystko to odbywać się będzie w Filii Nr 2 ul. Sienkiewicza 67, Filii Nr 3 ul. Rewolucji 1905 r. 84, Filii Nr 4 ul. Pomorska 96 a, Filii Nr 5 ul. Wschodnia 42, Filii Nr 7 ul. Lumumby 12, Filii Nr 10 ul. Brzeźna 10 oraz Filii Nr 14, ul. A. Struga 14 w godzinach pracy bibliotek.

Ponad to 28.07 w godz. 12:00-14:00 Filia Nr 14 organizuje Piknik biblioteczny na Struga w ramach urodzin Łodzi polegający na zabawach animacyjno-ruchowych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne a wstęp na nie jest wolny. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i życzymy miłego spędzenia czasu. UDANYCH WAKACJI !

 

Czerwiec

3-go czerwca odbędzie się III edycja ogólnopolskiej akcji "Noc bibliotek". Tegoroczna pod hasłem "Czytanie porusza". Biblioteki śródmiejskie zapraszają swoich młodych i nie tylko czytelników do wzięcia udziału w tym niekonwencjonalnym wydarzeniu. Na uczestników czeka wiele atrakcji  o czym na naszej stronie w zakładce "Noc bibliotek 2017 ". Aby zapewnić sobie udział w tym przedsięwzięciu, należy zgłosić się do koordynatorów, kierowników Filii Nr 4, Nr 5 oraz Nr 14.

 

Maj

Naszych młodych czytelników w nadchodzącym miesiącu zapraszamy na imprezy związane z "Tygodniem Bibliotek" a w szczególności na te dostępne dla wszystkich :

Inaugurację XIV Tygodnia Bibliotek, która będzie miała miejsce  8 maja o godz. 11-tej przy zbiegu ul. Al. Tadeusza Kościuszki i Andrzeja Struga rozpoczniemy akcją bookcrossingową "Uwolnij książkę" ;

Muzyczne spotkanie integracyjne zatytułowane "Majówka w bibliotece" - 12 maja o godz. 10:30 w Filii Nr 2 przy ul. Sienkiewicza 67 ;

"Uwalniać motyle" na warsztatach plastycznych będzie można w Filii Nr 11, ul. Próchnika 7,  w dniu 15.05., o godz. 13-tej ;

Warsztaty artystyczne proponuje Fila Nr 14,  ul. A. Struga 14. Jeśli nie wiecie a chcecie wiedzieć co to teatr kamishibai...zapraszamy. Stworzymy książkę właśnie do tego teatru.

Miło nam będzie gościć wszystkich uczestników w naszych placówkach.

ZAPRASZAMY

 

 

Kwiecień

MBP Łódź-Śródmieście ogłasza konkurs recytatorski poezji patriotycznej.

Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Marzec

Młodzi i najmłodsi będą uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych i plastycznych, lekcjach bibliotecznych i tematycznych, pogadankach.  Wszystkie te zajęcia zaplanowane, umówione, zorganizowane. Jednakże chętnych serdecznie zapraszamy. Kontakt z bibliotekami młodzieżowymi na naszej stronie.

Luty

Czas zimowej przerwy już za Wami. My nieustannie zapraszamy do naszych placówek także w czasie zajęć szkolnych. We wszystkich naszych bibliotekach znajdziecie coś dla siebie. Szczególnie polecamy zabawy integracyjne, oglądanie bajek, zajęcia plastyczne, gry planszowe i komputerowe, gry na Play Station, bezpłatny dostęp do Internetu. Serdecznie zapraszamy.

Styczeń

W dniach 16-29 stycznia w naszym regionie trwały będą ferie zimowe. Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Śródmieście jak każdego roku włączy się w organizację czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Będą to bezpłatne zajęcia świetlicowe, podczas których dzieci grały będą w gry komputerowe, planszowe, ruchowe i  PlayStation. Uczestniczyły będą w warsztatach plastycznych oraz korzystały z Internetu. W ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w bibliotekach zostaną zorganizowane spotkania głośnego czytania zatytułowane "Ferie zimowe z książką". W każdej filii zostaną przygotowane kąciki, gdzie dla chętnych będą dostępne materiały plastyczne. Ponad to : w Filii Nr 4 zorganizowane będą dwa zajęcia tematyczne - 25 stycznia o godz. 10:00 "Bezpieczny Internet" a 26 stycznia o godz. 10:00 "Biblioteki w Polsce i na świecie". Filia Nr 5 proponuje 19 stycznia spotkanie z ciekawym człowiekiem. Gościem będzie Pani Maria Nowakowska, która poprowadzi nas "Śladami łódzkich detali architektonicznych", zaś 25 stycznia warsztaty kryminalistyczne przeprowadzą studenci Studenckiego Koła Kryminalistyków Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Wszystkich nie mających pomysłu na ten wolny od zajęć szkolnych czas serdecznie zapraszamy. Z pewnością nie będzie nudno :-)

 

Nasze Katalogi

Moduł on-line zbiorów bibliotek śródmiejskich jest dostępny pod adresem www.mbps.provps.pl.

Dokładne informacje na temat obsługi systemu można znaleźć w zakładce Wprowadzenie.

Blogi

Stworzone przez filie biblioteczne blogi to miejsce, w którym dzielimy się z użytkownikami aktualnymi wydarzeniami.

Zapraszamy do odwiedzin...

Internet

Zapraszamy do skorzystania w naszych placówkach z bezpłatnego dostępu do internetu.

więcej...

Fundacja Orange

Biblioteka w latach 2010-2015 brała udział w programie "Orange dla Bibliotek". Koszty korzystania z Internetu pokrywała Fundacja.

Regał Nowości

Zobacz co nowego w naszych księgozbiorach. Polecamy, warto przeczytać.

Bądź na bieżąco...

Szukaj

Łódź Stolicą....

OBCHODY ROKU AWANGARDY – ŁÓDŹ STOLICĄ AWANGARDY

W 2017 roku obchodzimy stulecie awangardy w Polsce. Inicjatorami są Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Sztuki w Łodzi. Obchody odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy oraz pod auspicjami Polskiego Komitet ds. UNESCO. My zapraszamy na wydarzenia odbywające się w Łodzi – stolicy awangardy. Czytaj więcej... w zakłądce Aktualności.

Zaproponuj Zakup

Poleć nam tytuł książki, którą chciałbyś przeczytać...

Czytaj dalej...

Komunikaty

  • Zmiany godzin prac bibliotek śródmiejskich w miesiącach lipiec-sierpień. Patrz zakładka  "O Nas".
  • Informujemy, iż wszystkie biblioteki śródmiejskie w dniu 16 czerwca / piątek / będą pracowały w godz. 9:00-17:00.
  • Z powodu trwających prac rewitalizacyjnych budynku przy ul. Ogrodowej 24 nieczynne do odwołania będą mieszczące się tam dwie placówki MBP Łódź-Śródmieście: Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Nr 8 dla Dorosłych.
  • Zwrotu wypożyczonych pozycji można dokonać w każdej z filii bibliotek śródmiejskich. Za zaistniałą sytuację przepraszamy i jednocześnie polecamy korzystanie ze zbiorów innych naszych placówek.

Galeria

image004.jpg