Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj: Polityka Prywatności

Biuletyn FacebookDziałania na rzecz osób niepełnosprawnych

Programy i projekty

Uczestniczymy w ...:

ProjektProjekt pn. Modernizacja, rozszerzenie funkcji i wyposażenie bibliotek
Beneficjent: Miasto Łódź

Całkowita wartość projektu wynosi 8 025 450,10 zł, w tym 85% wydatków kwalifikowalnych (wartość dofinansowania 5 456 167,42 zł) na realizację projektu pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Cel główny projektu:

Głównym celem projektu jest wzrost liczby osób korzystających z oferty kulturalnej łódzkich bibliotek.

Okres realizacji projektu:

19.12.2016 - 30.11.2018

Informacja o projekcie:

Cel realizacji projektu zostanie osiągnięty poprzez otwarcie łódzkich bibliotek na potrzeby mieszkańców związane z planowanym rozszerzeniem ich oferty kulturalnej, a także ułatwienie i usprawnienie dostępu do oferty kulturalnej możliwe dzięki przewidzianym zakupom sprzętu i wdrożeniu technologii informacyjno- komunikacyjnych. Projekt obejmuje przebudowę i rozbudowę dwóch filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łodzi: nr 14 i nr 25 zlokalizowanych odpowiednio przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3 i Tadeusza Boya-Żeleńskiego 15. Ponadto w ramach projektu przewiduje się zakup wyposażania na potrzeby filii miejskich bibliotek publicznych w Łodzi oraz wdrożenie jednolitego oprogramowania bibliotecznego i Łódzkiej Karty Bibliotecznej.

 

Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki funkcjonuje w ramach Ogólnopolskiego Programu Instytutu Książki promującego czytelnictwo. Adresowany jest przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych, gdzie można rozmawiać o przeczytanych książkach. Wszystkich, którzy lubią czytać książki i mają ochotę o nich porozmawiać zapraszamy do:

 

  • Filia Nr 11 dla Dorosłych, ul. Próchnika 7.
  • Filia Nr 9 dla Dorosłych, ul. Brzeźna 10.

Zakup Nowości Wydawniczych do Bibliotek. Priorytet 1

  

W ramach projektu w roku 2014 otrzymano dofinansowanie w kwocie 10 800 zł, które wydatkowano na:

  • zakup książek - 467 woluminów
  • audiobooki - 4 tytuły

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa.

Przyznane dofinansowanie w roku 2015 to kwota 13 400 zł. Za kwotę tę zakupiono:

  • zakup książek - 587 woluminów
  • audiobooki - 17 tytułów

W roku 2016 w ramach projektu otrzymano dofinansowanie w kwocie 21.090 zł, za którą zakupiono 1.002 woluminy książek.

 

Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2016

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Śródmieście zakupiła w  ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2016”  pięć zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem biurowym oraz antywirusowym, dwa pakiety graficzne, atramentowe urządzenie wielofunkcyjne formatu A3 oraz ruter. Program realizowany jest w ramach „Narodowego Programu Czytelnictwa”.
Wysokość dotacji wyniosła 18 360 zł.

Czytaj więcej: Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2016

Projekt

Filia Nr 2 wraz z dwiema Animatorkami - p. Jolantą Miernik-Szostak i Marią Kucińską zakwalifikowała się do III etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Seniorzy w akcji", realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolność.
Do konkursu nadesłano 436 zgłoszeń, spośród których do III etapu wybranych zostało 35 projektów. Koleżankom gratulujemy i kibicujemy.
Więcej informacji na stronie http://www.seniorzywakcji.pl/

Nasze Katalogi

Moduł on-line zbiorów bibliotek śródmiejskich jest dostępny pod adresem www.mbps.provps.pl.

Dokładne informacje na temat obsługi systemu można znaleźć w zakładce Wprowadzenie.

Blogi

Stworzone przez filie biblioteczne blogi to miejsce, w którym dzielimy się z użytkownikami aktualnymi wydarzeniami.

Zapraszamy do odwiedzin...

Internet

Zapraszamy do skorzystania w naszych placówkach z bezpłatnego dostępu do internetu.

więcej...

Fundacja Orange

Biblioteka w latach 2010-2015 brała udział w programie "Orange dla Bibliotek". Koszty korzystania z Internetu pokrywała Fundacja.

Regał Nowości

Zobacz co nowego w naszych księgozbiorach. Polecamy, warto przeczytać.

Bądź na bieżąco...

Szukaj

Łódź Stolicą....

OBCHODY ROKU AWANGARDY – ŁÓDŹ STOLICĄ AWANGARDY

W 2017 roku obchodzimy stulecie awangardy w Polsce. Inicjatorami są Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Sztuki w Łodzi. Obchody odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy oraz pod auspicjami Polskiego Komitet ds. UNESCO. My zapraszamy na wydarzenia odbywające się w Łodzi – stolicy awangardy. Czytaj więcej... w zakłądce Aktualności.

Zaproponuj Zakup

Poleć nam tytuł książki, którą chciałbyś przeczytać...

Czytaj dalej...

Komunikaty

  • Dnia 22 grudnia (piątek) biblioteki śródmiejskie będą zamknięte.
  • Z powodu trwających prac rewitalizacyjnych budynku przy ul. Ogrodowej 24 nieczynne do odwołania będą mieszczące się tam dwie placówki MBP Łódź-Śródmieście: Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Nr 8 dla Dorosłych.
  • Zwrotu wypożyczonych pozycji można dokonać w każdej z filii bibliotek śródmiejskich. Za zaistniałą sytuację przepraszamy i jednocześnie polecamy korzystanie ze zbiorów innych naszych placówek.

Galeria

image016.jpg